Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Ostatnia wizyta: 25 Paź 2020, 12:39 Obecny czas: 25 Paź 2020, 12:39


 [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Venninne
Offline
 Temat postu: [Humor] Poradnik dla teamujących z Klerykami i FvS
PostWysłany: 05 Sie 2010, 22:05  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 16 Lip 2010, 20:04
Posty: 94
Favor: Pomocny
Miejscowość: W-wa

Serwer: Thelanis
Postacie: Venninne Blodhammer
Opis: Valkyrie
Płeć: Kobieta
Poradnik w oryginale napisała Zanthyna dla graczy Anarchy Online. Został on przetłumaczony i dostosowany dla graczy DDO. Niektóre elementy zostały wycięte, a niektóre dodane, ze względu na charakterystykę rozgrywki.
Mam nadzieję, że się spodoba.

Szukanie kleryka
Kiedy formujesz drużynę i zdecydujesz, że potrzebujesz healera, pamiętaj że większość z nich desperacko szuka drużyny, ponieważ ich nikły (jeśli jakikolwiek) współczynnik obrażeń nie czynni ich porządanymi w składzie. Dlatego też nie ma potrzeby, by być miłym czy też odzywać się w ogóle, jak robisz kiedy potrzebujesz tanka czy DD. Preferowanym stylem rekrutowania kleryka jest stanie w środku tłumu, namierzenie go, bieganie w kółko i spamowanie zaproszeniem do teamu. Upewnij się, że kapłan nie wie gdzie się znajdujesz, w żadnym wypadku nie odpowiadaj na PM, albo chociaż odpowiadaj na nie z dużym opóźnieniem. Jeśli nie przyłączy się natychmiast do teamu lub odrzuci zaproszenie, przebiegnij się obok niego raz jeszcze i zaproś do teamu co najmniej 19 razy pod rząd.

Buffowanie kleryka
Teraz, kiedy drużyna jest już w komplecie, pierwszą rzeczą jest buff. Pamiętaj, żeby nie dawać klerykowi żadnych, absolutnie żadnych buffów swojej profesji, takich jak podbicie HP czy tarcze, ponieważ healer ich nie potrzebuje. Pamiętaj, żeby koniecznie zażądać team-buffów od healera gdy tylko go zobaczysz, kiedy nikogo z teamu nie ma jeszcze w pobliżu. Będzie musiał buffnąć jeszcze raz, kiedy team się zbierze, dostaniesz buff 2 razy! (: Koniecznie poproś - szczególnie w queście z pułapkami ogniowymi i pełnym mephitów ognia i żywiołaków ognia, o odporności na lód, błyskawice, kwas i dźwięk, a na wejściu zażądaj water breathing, niezależnie od tego czy w queście jest jakaś kałuża. W końcu kapłani mają zawsze nadmiar many.

Rajdy i questy z klerykiem
Teamowanie jest jak solowanie, więc jeśli jest was szóstka, możecie iść sześć razy szybciej! Koniecznie biegaj od pokoju do pokoju, żeby nie stracić nic z cennego czasu kleryka. Pamiętaj też, że fakt posiadania kapłana w teamie oznacza, że zawsze zostaniesz wyleczony, więc nie ma potrzeby przystawać pomiędzy starciami, żeby się podleczyć. Większość kleryków ma nieskończoną manę i leczenie bez cooling-time, więc zawsze są gotowi. Znajdź największą salę w queście i zaatakuj moba w środku. Pamiętaj, żeby zostać w największym pokoju, ponieważ walka w mniejszych salach sprawi, że mniej mobów będzie cię atakować, a to oznacza wolniejsze robienie questa, co bardzo wkurza kleryka. Żeby zaoszczędzić jeszcze więcej czasu, pamiętaj aby lootować od razu po zakończeniu walki. Kapłan spamujący mass-heal po szaleńczej obronie, na pewno pokryje obrażenia spowodowane przez każdą pułapkę w pokoju. I jeśli przypadkiem złapie aggro kolejnego moba, niech je utrzyma jak najdłużej. W końcu łatwiej mu leczyć siebie niż kogokolwiek innego.

Panel teamu jest bardzo przydatny w trakcie rajdu. Kiedy twoja drużyna zajęta jest buffowaniem, patrząc na panel uważnie biegnij tak daleko, aż stracisz łączność z kapłanem i zacznij atakować mobki. Walcz i wołaj o leczenie. Zapamiętaj, że kapłani lubią, kiedy odłączasz się od drużyny i walczysz w odległych końcach questu, oznacza to, że przejawiasz inicjatywę i rajd zakończy się szybciej. Jeśli wpadniesz w kłopoty, kapłan będzie wniebowzięty mogąc przybiec ci na ratunek. A jeśli tego nie zrobi (co zdarza się niezwykle rzadko), musisz przywlec swoje mobki do reszty drużyny, która z radością je dla ciebie ubije.

Kiedy walka jest skończona, w żadnym wypadku nie używaj potek, zwłaszcza jeśli jesteś jedyną zranioną osobą, a kleryk ma pełno many. Oni uwielbiają pomagać i wiedzą jak drogie są potki, więc prędzej użyją swoich potek many, by zaoszczędzić ci czasu. Pamiętaj, że większość niskopoziomowych healerów nie używa broni, więc mają pełno kasy.

Walka
Wielu kleryków naiwnie uważa, że robienie za heal-peta daje im jakiekolwiek prawo do podejmowania decyzji strategicznych i rozstrzygania, które mobki są zbyt trudne, lub zarządzania odwrotu. Kapłan, który każe członkom drużyny uciekać, jest pospolitym tchórzem, bez oglądu na faktyczny stan walki - zagapiony w panel drużyny i cyferki ze stanem HP i many jej członków. Kleryk nie ma żadnego treningu taktycznego ani doświadczenia w walce, który ty posiadasz, po setkach godzin losowego namierzania mobków i wduszania klawiszy ataku gapiąc się na „M jak Miłość”, więc najlepiej zupełnie go ignorować albo robić dokładnie odwrotnie. Czasami, na wyższych poziomach, kapłani tak się rozleniwiają, że rzucają na ciebie True Resurrection. Robią tak, żeby nie musieć cię leczyć przez jakiś czas, więc najlepiej powtarzać to, co doprowadziło do konieczności rzucenia takiego zaklęcia. Jeśli wpadniesz w kłopoty, biegnij do następnej sali i krzycz „LeEeEcZ!!!!!!!!!!1111111oneleven11!!!” aż kleryk złapie aggro przez spamowanie mass-heala, a kiedy odzyskasz połowę zdrowia, zacznij lootować.

Śmierć
Spójrzmy prawdzie w oczy – większość kleryków jest większymi noobami niż ty więc ich umiejętności leczenia czasami zawiodą. Jeśli padłeś to tylko dlatego, że kleryk zawiódł i nie ma nic wspólnego z twoją samotną wyprawą w dalekie rejony questa podczas, gdy reszta drużyny przystaje przy kapliczkach i rebuffuje się. To pewnie ma coś wspólnego z tym, że kleryk jest ciotą albo pedałem, więc koniecznie uprzedź o tym resztę drużyny spamując „cioto-pedał!!!!11oneleven”, żeby mieli się na baczności. Niestety, niektórzy członkowie drużyny mogą nie zrozumieć przekazu, dlatego musisz pokazać swoje doświadczenie wygłaszając przez mikrofon długą perorę o tym, jak długo grasz i jakim noobem okazał się kleryk. Pomaga także przeklinanie, pisanie wszystkiego z CAPSLOCKIEM i popełnianie wielu błędów. To nie tylko zachęci kleryka do starania się następnym razem, ale też zwiększy szanse na złapanie go do swojego teamu przy kolejnym rajdzie. Pamiętaj, że jeśli to kapłan padnie, doceni okazjonalne wiadomości w stylu „hEaL!!” kiedy właśnie biegnie z kimś do resurrection shrine. Pokazuje kapłanowi, że team za nim tęskni.

Dostawania buffów od kapłana kiedy nie jesteś z nim w teamie
Podejdź do healera i krzyknij „BUFF!!!”. Jeśli nikogo innego nie ma w pobliży koniecznie użyj PMa zamiast zwykłego czata. Większość healerów wyłącza zwykły czat. Jeśli potrzebujesz team-buffa upewnij się, że jesteś już w pełnej drużynie, zanim o niego poprosisz. Jeśli potrzebujesz jakiegoś buffa wysokiego poziomu koniecznie poproś o niego niskopoziomowego kapłana, ci wysokopoziomowi są trudni do znalezienia.

Dziękowanie kapłanowi
Kiedy healer uratuje twój tyłek po tym, jak ściągniesz na siebie aggro kilkunastu mobków, najlepszym sposobem podziękowania jest powtórzenie tej czynności. To pokazuje, że doceniasz kapłana i mówi mu, że jest tak dobry, że czujesz się w jego towarzystwie bezpiecznie i pozwala ci to być zupełnie beztroskim. Dobry sposobem podziękowania healerowi jest podzielenie się z nim wszystkimi swoimi itemkami +1 do inta. Koniecznie przypominaj mu o tym żeby używał pancerza buffającego zamiast tego z wysokim AC, bo ty swoim damagem zawsze uratujesz mu tyłek.

Słownik kleryka
Podczas teamowania z kapłanami możesz czasem zauważyć na czacie dziwne zworty w stylu (WTF?!?). Ten mini-słowniczek pomoże ci je zrozumieć:

ADD: to skrót od „add more monsters” i oznacza, żebyś pobiegł daleko i przyciagnął mobki z innych pomieszczeń.
AFK: to skrót od „Attack, Fight, Kill” i to sposób powiedzenia ci żebyś przyciągnął więcej mobków.
BRB: skrótowiec, oznacza „Boss Room Battle” i to oznacza, że kapłan każe ci pobiec do ostatniego pomieszczenia questa i rozpocząć walkę z bossem. Czasem spotkasz się ze sformułowaniem „AFK BRB”, które oznacza dokładnie to samo.
Brak many!: Jeśli kleryk mówi to po walce oznacza to, że musisz go wspomóc swoją potką +10 do MP i rozpocząć następną walkę.
Puller/lurer!: bardzo ważna osoba w drużynie, której głównym zadaniem jest wciąganie drużyny w coraz trudniejsze walki. Co istotne, pullerem nie musi być za każdym razem ta sama osoba, gdyż kapłan lubi zgadywać, kto zaraz straci połowę HP.
Rez sick/dead sick/d-sick/death penalty: oznacza, że kapłan ma dość padania i wskrzeszania się, i dlatego należy wejść siódmy raz do pokoju, w którym ostatni raz padł i spuścić mobom manto.
Tank: członek drużyny, którego zadaniem jest pullowanie mobów na kleryka
WTF?!:oznacza „way to fight” i jest używane do wyrażenia aprobaty dla twoich genialnych posunięć taktycznych.
rebuff - oznacza to, że kończą się wszystkim buffy, więc musisz biec jak najdalej, żeby ubić jak najwięcej mobków w te ostatnie 15 sekund

Notka dla kapłanów
Twoim zadaniem, jako kleryka jest utrzymanie wszystkich przy życiu, niezależnie od ich AC i współczynnika uników. Niektórzy klerycy uważają, że ich zadaniem jest wspomaganie członków drużyny leczeniam i buffami i że każdy gracz jest odpowiedzialny za siebie, ale to bzdura. Dobry kleryk będzie w stanie każdego wyleczyć, niezależnie od rozwoju wypadków, zaś 95% zgonów w drużynie to wina Twoich zaniedbań. Przykro mi, że wyjawiam tajemnice profesji, ale co tu ukrywać – kapłani to cudotwórcy.


Image

Venninne Goodbarrow - Hobbit Guardian - Dwarrowdelf >>blog<<


Ostatnio edytowany przez Venninne 06 Sie 2010, 15:46, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 E-mail  
 
Theoderic
Offline
 Temat postu: Re: [Humor] Poradnik dla osób teamujących z Klerykami
PostWysłany: 05 Sie 2010, 23:32  
Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 06 Cze 2010, 14:04
Posty: 26
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Opis: Lider Gildii DDOpl
Płeć: Facet
Jako kleryk usmialem sie serdecznie. Niestety, w grze czesto mam do czynienia z ludzmi, ktorzy za punkt honoru uznali scisle trzymanie sie tego poradnika. Mimo wszystko dzieki za ta odrobine radosci.
Góra
 E-mail  
 
Owczy
Offline
 Temat postu: Re: [Humor] Poradnik dla osób teamujących z Klerykami
PostWysłany: 06 Sie 2010, 08:11  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 02 Mar 2010, 11:41
Posty: 84
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Gliwice

Serwer: Hardcore
Postacie: Koniasz - Fighter 19 - człowiek
Parma - Fvs 20 - Elf
Anchel - Bard/rouge 8/2 - Drow
Płeć: Facet
Jako FVS też uśmiałem się przednie :) Ale niestety prawda jest taka, że masa ludzi traktuje właśnie w ten sposób healerów ... smutne, ale prawdziwe... Dlatego jak jestem złośliwy to krzyczę "Szarża!!!" i niech mnie gonią to może ich wyleczę :P


Image
Góra
 E-mail  
 
Venninne
Offline
 Temat postu: Re: [Humor] Poradnik dla osób teamujących z Klerykami
PostWysłany: 06 Sie 2010, 08:23  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 16 Lip 2010, 20:04
Posty: 94
Favor: Pomocny
Miejscowość: W-wa

Serwer: Thelanis
Postacie: Venninne Blodhammer
Opis: Valkyrie
Płeć: Kobieta
Może zbyt krótko gram w DDO i np. nie mam doświadczenia z rajdami. Jeśli macie jakieś rady do dodania - piszcie, wciągnę je do głównego tekstu. :]


Image

Venninne Goodbarrow - Hobbit Guardian - Dwarrowdelf >>blog<<
Góra
 E-mail  
 
Naon
Offline
 Temat postu: Re: [Humor] Poradnik dla osób teamujących z Klerykami i FvS
PostWysłany: 06 Sie 2010, 12:52  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 25 Kwi 2010, 14:15
Posty: 13
Favor: Neutralny
Miejscowość: Gorzów Wlkp.

Serwer: Orien
Postacie: Ezron
Opis: Leń 20 poziomu
Płeć: Facet
Nie no genialne, zwłaszcza ten słowniczek ;] Niestety część graczy się tak zachowuje i obwinia nie siebie że coś źle zrobiła a właśnie niewinnego kapłana.
Góra
 E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: [Humor] Poradnik dla osób teamujących z Klerykami i FvS
PostWysłany: 14 Sie 2010, 14:15  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 18:11
Posty: 468
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Artykuł znajdzie się w Portalu jako Temat Tygodnia :). Gratulacje, bardzo fajne.


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 E-mail  
 
 [ 6 posty(ów) ] 

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|