Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Ostatnia wizyta: 25 Paź 2020, 12:53 Obecny czas: 25 Paź 2020, 12:53


 [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Idler
Offline
 Temat postu: [Przewodnik] Mabar Endless Night Festival
PostWysłany: 19 Paź 2010, 22:33  
Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 30 Lip 2010, 12:13
Posty: 14
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Idler D'ream, wojownik. Zależnie od klasy prestiżowej tank (podobno niezły) lub DPS (powiedzmy, że czasem coś tam trafię).
Płeć: Facet
!!! UWAGA !!! Poniższy tekst jest tłumaczeniem (miejscami dosłownym, miejscami nie) przewodnika zamieszczonego pod adresem http://compendium.ddo.com/wiki/Mabar_Endless_Night_Festival_Guide. Na końcu znajduje się słowniczek oraz link z licznymi spoilerami.

Witajcie poszukiwacze przygód! Jesteście gotowi na przerażającą zabawę ? Mabar, Plan Niekończącej Się Nocy, przysuwa się bliżej świata Eberronu, czego rezultatem są straszne skutki uboczne! Aby upamiętnić zmianę planu, gościmy nadchodzący Festiwal Niekończącej Się Nocy Mabar, dostępny jak tylko Update 7 wejdzie w życie! Tutaj powiemy na czym festiwal polega, aby pomóc wam w przygotowaniach na czas stawiający włosy dęba.

Festiwal rozpocznie się w momencie, gdy niebo nad Wieżą Statków Powietrznych w Domu Jorasco zmieni kolor na krwawo-czerwony, a nieumarli skorzystają z okazji niekończącej się nocy i rozpełzną się po Cmentarzysku Delery. Festiwal w pierwszej kolejności rozgrywa się na cmentarzysku, więc chwyćcie swój gładzący nieumarłych oręż i wybierzcie się tam! Każdy, włączając w to graczy z darmowym kontem, może wejść na Cmentarzysko nawet jeśli nie posiadają oni pakietu przygód Delery.

Są dwie możliwości uczestniczenia w Festiwalu Niekończącej Się Nocy.

Niespokojni nieumarli włóczą się po Cmentarzysku Delery, a wy musicie ich zgładzić (znowu)! Za każdego nieumarłego, którego zabijecie na cmentarzysku podczas festiwalu macie szansę otrzymać rytualne przedmioty takie jak wypalony czarny opal, wyszczerbioną czaszkę, przeklęty paliczek i inne. Wszyscy gracze w tej samej grupie są uprawnieni do otrzymania takiego przedmiotu, gdy nieumarły zginie. Wymieńcie te przedmioty u Nocnego Handlarza, który da wam za nie Źdźbła Nocy i przybliży wasz serwer do odblokowania drugiej połowy Festiwalu. Nocnego Handlarza można znaleźć we wschodniej części Cmentarzyska.

Źdźbła od Nocnego Handlarza mogą być wymienione u Kolekcjonera Ździebeł Nocy na napoje, nadające się do ulepszenia wyposażenie, przyzywane potwory i inne. Chcecie polować na nieumarłych poza cmentarzyskiem ? Jeśli wypijecie Przewiew Północy (dostępny u Nocnego Handlarza oraz w sklepie DDO pod zakładką Featured Items -> Seasonal Items) nieumarli o współczynniku CR 2 i wyższym zgładzeni gdziekolwiek w grze mogą pozostawić po sobie źdźbła.

Lecz uważajcie! Nie wszyscy nieumarli jakich zauważycie będą na odpowiednim poziomie, więc przeczytajcie poniższe zestawienie. Zabijanie nieumarłych, których poziom jest o osiem niższy od waszego w końcu skończy się karą ujemnego poziomu, a potwory o poziomie niższym o cztery od waszego nie pozostawią po sobie żadnych przedmiotów, więc walczcie z właściwym wrogiem.

CR 2 - Zombie
CR 4 - Skeletons, Skeleton Mages
CR 6 - Ghouls, Spectres
CR 8 - Wights, Wraiths
CR 10 - Wight Reavers, Skeletal Archmages
CR 12 - Shadows, Wight Priests
CR 14 - Blackbone Skeleton Warriors, Vampires*
CR 16 - Mummies, Wheeps
CR 18 - Frostmarrow Skeleton Knights, Mummy Lords
CR 20 - Mummy Avengers (Red Named), Vampire Lords (Red Named)
CR 23 - Liches (Red Named)
* - wampiry mogą być zabite przez graczy bez względu na ich poziom - brak kary ujemnego poziomu

Jeśli uznacie, że jesteście zmęczeni wypijcie nieco Czarnej Niczym Noc Kawy (dostępnej u Nocnego Handlarza oraz w sklepie DDO pod zakładką Featured Items -> Seasonal Items), aby zwiększyć regenerację swoich Punktów Życia i Czarów, a także pieśni barda oraz zdolności odpędzeń nieumarłych kleryka.

Źdźbła nie są jedynymi rzeczami jakie chcielibyście znaleźć podczas festiwalu. Kolekcjoner sprzeda wam również Eteryczny Klucz. Możecie także otrzymać klucz w sklepie DDO, a w szczególnie rzadkim przypadku znaleźć po zabiciu nieumarłego na cmentarzysku! Dlaczego potrzebujecie klucza? Abyście mogli wejść do Komnaty Przyzywań i współpracując wraz z innymi graczami pokonać bardzo specjalnego przeciwnika.

Kiedy Nocny Hanldarz otrzyma wystarczającą ilość rytualnych przedmiotów od wszystkich graczy na waszym serwerze, Joe Lantern przyzwie Widmowego Smoka! Pojawi się ogłoszenie i będziecie mieli 10 minut na wejście do Komnaty Przyzwań zanim smok przybędzie. Wejście do Komnaty znajduje się we wschodniej części Cmentarzyska za Joe Lantern'em, Nocnym Handlarzem oraz Kolekcjonerem. Każda instancja komnaty wpuści maksymalnie 24 graczy i będzie podzielona ze względu na ich poziom. Spotkaj się z innymi, poznaj ich i przełam lody główkując jak pokonać Widmowego Smoka! Główny czat zostanie przypisany do instancji i prawdopodobnie będzie najefektywniejszą metodą porozumiewania się z każdym, kto jest w danej instancji.

Każda instancja będzie składać się z graczy w określonych przedziałach poziomów:
1 - 8
9 - 14
15 - 19
20

Bycie z kimś w grupie nie gwarantuje, że znajdziecie się w danej instancji razem - jednakże możecie zwiększyć szanse na to wchodząc do komnaty w tym samym czasie!

Kiedy komnata Przyzwań zostanie otwarta, będziecie mieli 10 minut na wejście zanim bramy się zamkną i nie dopuszczą już nikogo innego. Rytuał rozpocznie się w momencie aktywowania ołtarzy wewnątrz Komnaty i pojawienia się Widmowego Smoka! Będziecie musieli skoordynować działania i zgładzić Smoka zanim zdoła uciec (zobaczcie, czy da się znaleźć jego słaby punkt). Jeśli stwierdzicie, że w waszej instancji nie ma wystarczającej liczby graczy, możecie opuścić Komnatę zanim Smok pokona waszą grupę (albo wy jego) i otrzymacie swój Eteryczny Klucz z powrotem.

Jeśli zdołacie pokonać Widmowego Smoka, zostaniecie nagrodzeni Łuską Widmowego Smoka za wasz trud. Łuska ta może być użyta do ulepszenia przedmiotów otrzymanych od Kolekcjonera Ździebeł Nocy!

Kiedy pojedynek z Widmowym Smokiem dobiegnie końca, trzeba będzie wymienić określoną ilość rytualnych przedmiotów (Joe powie wam ile jeszcze potrzeba na waszym serwerze, gdy go zapytacie) zanim walka ze Smokiem znów będzie możliwa.

Udanych łowów i dożycia poranka!

!!! UWAGA !!! Słowniczek:

Źdźbła Nocy - Motes of Night
Nocny Handlarz - Night Trader
Kolekcjoner Ździebeł Nocy - Mote of Night Collector
Przewiew Północy - Draught of Midnight
Kawa Czarna Niczym Noc - Night-Black Coffee
Komnata Przyzwań - The Summoning Chamber
Widmowy Smok - Spectral Dragon
Łuska Widmowego Smoka - Spectral Dragon Scale
Eteryczny Klucz - Ethereal Key

!!! UWAGA !!! SPOILER
Pod tym adresem znajdują się informacje co można znaleźć i dostać podczas tego eventu:
http://www.squidoo.com/endlessnight-ddo
Góra
  
 
Moniczka.s
Offline
 Temat postu: Re: [Przewodnik] Mabar Endless Night Festival
PostWysłany: 28 Paź 2010, 12:04  
Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 29 Lip 2010, 09:24
Posty: 28
Favor: Neutralny
Wie może ktoś, czy będzie istniała możliwość ulepszania przedmiotów po 31 października?
Góra
 E-mail  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: [Przewodnik] Mabar Endless Night Festival
PostWysłany: 28 Paź 2010, 14:28  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 18:30
Posty: 461
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
Ta impreza jest robiona na Halloween a dotychczasowe to byly dopiero takie pokazy przedpremierowe. :)


Image
Góra
 E-mail  
 
Idler
Offline
 Temat postu: Re: [Przewodnik] Mabar Endless Night Festival
PostWysłany: 28 Paź 2010, 16:16  
Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 30 Lip 2010, 12:13
Posty: 14
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Idler D'ream, wojownik. Zależnie od klasy prestiżowej tank (podobno niezły) lub DPS (powiedzmy, że czasem coś tam trafię).
Płeć: Facet
Taka informacja pojawiła się podczas uruchamiania DDO - luźne tłumaczenie poniżej. Będą nastęne festiwale, ale trudno powiedzieć, czy takie same, czy inne i kiedy. Zimowy festiwal trwał nawet latem więc...

Endless Night Festival Dragonscale Issue

Oct 27, 2010 21:05 EST

Please note: You will not be able to trade motes to The Mote of Night Collector in the Endless Night live event for a Spectral Dragon Scale. The largest stack of motes that can be created is 9,999 motes, and the Dragonscale costs 10,000. This will be fixed for future festival events. You may still obtain a dragonscale by defeating the spectral dragon during the festival event. We appologize for the inconvenience, and encourage you to defeat the dragon or save your motes for dragonscales in future festivals!

Uwaga: Nie będziecie mogli wymienić Motes u Nocnego Handlarza na Łuski Widmowego Smoka. Motes można gromadzić w ilości 9.999, a Łuska kosztuje 10.000. Bedzie to naprawione do następnych festiwali. Wciąż można uzyskać Łuskę pokonując smoka podczas eventu. Przepraszamy za niedogodność i zachęcamy do pokonania smoka lub zachowania waszych Motes na Łuski w przyszłych festiwalach.
Góra
  
 
Moniczka.s
Offline
 Temat postu: Re: [Przewodnik] Mabar Endless Night Festival
PostWysłany: 28 Paź 2010, 20:24  
Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 29 Lip 2010, 09:24
Posty: 28
Favor: Neutralny
Co sądzicie o festiwalu? Które przedmioty uważacie za godne zainteresowania? Też wypadają wam ciągle klucze?
Góra
 E-mail  
 
Lotti
Offline
 Temat postu: Re: [Przewodnik] Mabar Endless Night Festival
PostWysłany: 29 Paź 2010, 14:41  
Zabójca Trolli

Zabójca Trolli

Rejestracja: 29 Gru 2009, 03:59
Posty: 215
Favor: Dostrzeżony
he he. niektorzy marudza, ze klucza nie moga wylosowac, wiec mozesz byc zadowolona, ze masz ich na zapas, bo jak chcesz kiedys ulepszac przedmioty to potrzebujesz lusek, a jeden klucz, to jedna szansa na zdobycie luski, a kazdy przedmiot, zeby go ulepszyc do konca potrzebuje trzech lusek = trzy klucze

teraz co do przedmiotow:

wiekszosc ludzi kupuje i ulepsza plasz, bo jest on najbardziej wszechstronny i uzyteczny dla kazdego, kto walczy na bliskim zasiegu i nie tylko
czesc magow wybiera toge, ale tylko czesc, bo jest ona uzyteczna tylko dla osob, ktore graja nekromantami, dla pozostalych magow jest duzo roznych lepszych szat

dwa przedmioty, czyli docent i szmaty na rece sa przeznaczone jak wiadomo odpowiednio dla warforga i dla monka, wiec jezeli takimi nie grasz, to sa dla Ciebie bezuzyteczne
docent daje prawie to samo, co opisana wyzej toga dla nekromantow

sa jeszcze dwie laski/rozdrzki, ktore sa bardzo fajne dla nisko-poziomowych postaci, tym bardziej, ze nawet najbardziej ulepszonej mozna uzywac od 1 lvl i maja wszystkie bardzo niskie UMD = 15
niestety ulepszenie laski na najwyzszy poziom jest troche za drogie bo wymaga pylu z licza, co dla niskopoziomowej postaci jest bardzo trudne do zdobycia, ale warto zrobic sobie taka leske dla fun'u, bo przeciez po to jest iwent, zeby byla dobra zabawa
tak dla wyjasnienia te laski nie sa jednorazowe i sie odnawiaja z czasem, wiec jak nie sprzedasz albo nie zgubisz jakos, to masz taka laske juz na zawsze

pozostale rzeczy, jak rozne fajne potworki sa niestety jednorazowe i troche szkoda wydac 200 motek, zeby raz sobie takiego stwora przywolac

no to juz wiesz co jest do czego, wiec dobierz tak, zeby ci sie dany przedmiot przydal, czyli jak grasz walczac bronia to wez plasz, jak czarujesz duzo nekromancja to wez toge, jak masz warforga wez docent, jak masz monka wez szmaty na rece, a jak masz poczatkujaca postac, to zrob sobie dla zabawy ktoras laske, tylko sprawdz, czy bedziesz mogla jej uzywac, czyli czy masz UMD = 15 lub odpowiednia do danej laski klase postaci kaplan/mag


wg mnie, najfajniejszy (jak dotychczas) pomysl na postac:
http://www.youtube.com/watch?v=-UqSHCIJ1jo
super zabawa:
http://www.youtube.com/watch?v=-lpFjS_7 ... re=related
Góra
 E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: [Przewodnik] Mabar Endless Night Festival
PostWysłany: 02 Gru 2010, 11:52  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 18:11
Posty: 468
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
A ja zrobiłem własny poradnik, bo (szczerze) zapomniałem, że widziałem ten temat :D. Twój Idler też wrzucę na DDOpl, jeśli nie odmówisz... :) pacierza.

Pozdrówka,
Sarr


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 E-mail  
 
 [ 7 posty(ów) ] 

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|