Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Ostatnia wizyta: 23 Maj 2024, 15:26 Obecny czas: 23 Maj 2024, 15:26


 [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Czy pasuje Ci taki Kodeks?
Tak 93%  93%  [ 101 ]
Nie 3%  3%  [ 3 ]
Nie mam zdania 5%  5%  [ 5 ]
Razem głosów : 109
Autor Wiadomość
Sarr
Offline
 Temat postu: Obowiązujacy Kodeks Gildii DDO Polska
PostWysłany: 28 Cze 2010, 18:40  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 18:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Aktualny regulamin znajduje się na naszym guildportalu, do którego odsyłamy zainteresowanych członkostwem. Temat zostawiam, niech stoi na a nuż.

{Wersja 1.2, 10-12-2010r.

Aby dołączyć do "Gildii DDO Polska" musisz zaakceptować i podpisać jej Kodeks. Jeśli zostałeś przyjęty w grze, masz na to 7 dni.
Na Kodeks Gildii DDO Polska składa się całość poniższego tekstu. Jest to Statut, Regulamin wraz z Kodeksem Karnym, oraz wszelkie inne znajdujące się w nim Postanowienia Dodatkowe.

Kodeks zbudowany jest w sposób hierarchiczny, toteż Statut "Gildii DDO Polska" jest nadrzędny nawet wobec Regulaminu.

I. STATUT "GILDII DDO Polska"

1. Statut Członkowski:

"Celem "Gildii DDO Polska" jest wzajemna pomoc i zapewnienie miłej, spokojnej atmosfery gry, bez względu na poziom zaawansowania gracza. Traktujemy grę w DDO jako rozrywkę (nic ponadto) i przyjmujemy, że umiejętności i poziom wiedzy o grze nikogo nie czynią lepszym ani gorszym.
Wierzymy, że radość z gry zapewnia nam wzajemny szacunek i dobra, kumpelska atmosfera, a nie stopień wtajemniczenia i przyjęte konwenanse, które zawsze są przecież subiektywne.
Szanujemy wszystkie podejścia i sposoby gry, pod warunkiem, że i Ty będziesz je szanować.
Niezależnie czy interesują Cię potężne buildy, czy odgrywanie postaci, czy prosta, niezobowiązująca zabawa - pasujesz do nas, jeśli akceptujesz pozostałe grupy i przyjmujesz, że u nas wszyscy są sobie równi.
Za punkt honoru stawiamy sobie pomoc niedoświadczonym graczom i akceptację wzajemnych niedoskonałości.
Każdemu członkowi gildii należy się bezwzględny szacunek.

O dobrym imieniu "Gildii DDO Polska" świadczy kultura jej członków, a nie ich umiejętności i wiedza."

Dołączając do nas oznajmiasz, że znasz i akceptujesz Statut i Regulamin "Gildii DDO Polska".
Masz świadomość, iż z chwilą przystąpienia zaczyna Cię on obowiązywać i że ponosisz wyłączną odpowiedzialność za swoje słowa i uczynki.


2. Organizacja Gildii:
"Co znaczą słowa?...
Pokaż mi czyny! - zakrzyknie House Deneith. To zobowiązanie, rzeknę ci ja, bankier z Kundarak. Phiarlański aktor utworzy z nich rzeczywistość. A dla kleryczki z Jorasco prawda to świętość, choć na moje, to gada jak potłuczona. A możny z Coin Lords? Tylko ci się zaśmieje. I bądź tu mudry, do Sześciu!"

Nazwa Gildii:
Nazwa "Gildia DDO Polska" nawiązuje do Polskiego Portalu D&D Online, świadomie go reprezentując. Nie nosi znamion klimatycznych, by nie narzucać nikomu stylu rozgrywki, jest jednak Oficjalna i Reprezentatywna.

Lider:
"Ty wiesz, co zrobić należy. Ja muszę zbrukać swe ręce krwią, by tak się stało." - Przywódca najemników na naradzie z Coin Lords.

Zwierzchnik oficerów i osoba posiadająca wszelkie możliwe uprawnienia. Zobowiązuje się do wdrażania Statutu Członkowskiego w życie Gildii oraz dbania o każdą jednostkę i dobre imię Gildii.
Mimo to, lider jako jedyny ma prawo odchodzić od "Regulaminu" i "Statutu Członkowskiego" Gildii, które jak każde prawo, nie przewidują wszelkich możliwych sytuacji.
Lider nie ma obowiązku tłumaczyć swoich decyzji, ale dąży do pełnej przejrzystości i jasności swych działań. Wierzy, iż nie ma szacunku bez zaufania.
Lider nie jest nieomylny, mimo tego rola Lidera zobowiązuje go do działań, nawet jeśli będą one niepopularne.
Lider prosi Was o odrobinę zaufania w trudnych momentach i obiecuje przyznawać się do swych błędów. Które popełnia, bo jest człowiekiem jak Wy, nikim więcej ; ).

Kadra oficerska:
"Gdyby nie oni, hordy potworów zalałyby Stormreach, podrzynając gardła niewinnym i drwiąc z wszelkich wartości. Na szczęście bronią nas ludzie prawi i uczciwi. Chwała im!" - Lidia, mieszkanka Stormreach.

Kadra oficerska ma obowiązek troszczyć się o atmosferę w gildii i opiekować się nowymi graczami przede wszystkim. Najwyższymi wartościami jest u niej uczciwość, odpowiedzialność, życzliwość i cierpliwość. Cechy te, niekiedy bardzo trudne do utrzymania, świadczą o wysokim poziomie kultury i należytym dystansie oficera. Dystans ogranicza impulsywne działania i jest cechą ludzi odpowiedzialnych.

Oficerowie zobowiązani są dbać o "Statut członkowski" Gildii. W razie konfliktów mają również obowiązek dążyć zrozumienia racji każdej ze stron. Zrozumienie oznacza zdolność podejmowania trafnych decyzji, zgodnych ze "Statutem Członkowskim" i "Regulaminem", stąd jest ono wyjątkowo ważne.

Najbardziej honorowym sposobem jej działania oficera jest mediacja i dążenie ku zbliżeniu stanowisk, celem osiągania korzystnych kompromisów. Kompromisy wobec "Statutu Gildii" i "Regulaminu" możliwe są tylko przy bezpośredniej zgodzie lidera.

Oficerowie mają Obowiązek prowadzenia dziennika upomnień na tajnym forum Oficerskim. Ilość upomnień może być do wglądu wyłącznie osoby, która upomnienie otrzymała. Oficer nie ma jednak obowiązku informowania, to jego prywatna decyzja.
Oficer, mimo wszelkich starań, pozostaje istotą ludzką, więc i omylną. Warto o tym pamiętać.

II. Regulamin
"Panie! Siedzom, pijom, lulki palom, tańce, hulanka, swawola! A zawżdy ktoś to później sprząta i ja tym ktosiom z czegoś płacić chyba muszem?" - <imię>, Barman Rusty Nail.

a) By dołączyć do Gildii, postać musi być przynajmniej na poziomie trzecim. Wyjątkiem są alternatywne postacie obecnych członków naszej Gildii lub rekomendowane przez innego gracza, który tym samym bierze na siebie część odpowiedzialności za nowoprzyjętego.
b) Imię postaci powinno zawierać sie w szeroko rozumianym klimacie fantasy.
c) Dołączając do Gildii stajesz się częścią naszej społeczności. Oznacza to, że oczekujemy od Ciebie aktywności, współpracy z innymi graczami naszej Gildii oraz uczestnictwa w "życiu" gildyjnym.
d) Postacie o poziomach 1-10 nieaktywne przez miesiąc oraz pozostałe nieaktywne przez dwa miesiące, będą usuwane z Gildii.
e) W Gildii możemy (ale nie musimy) mówić sobie "na Ty", bez względu na wiek.
f) Jedynym sposobem rozwiązywania konfliktów między Członkami jest bezpośrednia i szczera rozmowa.
g) Łamanie regulaminu i "Statutu Członkowskiego" oznacza przyznanie upomnienia.
h) Chamstwo i notoryczna złośliwość są zabronione i karane upomnieniem. Co nimi jest, a co nie, podlega subiektywnej ocenie Lidera i Kadry Oficerskiej.
i) Zabronione jest poniżanie innych, bez względu na wszelkie różnice (np. w umiejętnościach i wiedzy o grze). Oznacza to automatyczne upomnienie.
j) Wszyscy członkowie są sobie równi. Oficerowie poświęcają jednak swój czas (i nerwy), by pracować dla Gildii - warto mieć tego świadomość.
k) Oficer ma prawo postępować według własnych decyzji, przyznawać upomnienia i usuwać członków. Odpowiada on jednak przed Radą Oficerską, oraz (niezależnie) przed samym Liderem.
l) Każdy oficer wypowiada się wyłącznie za siebie, chyba że cytuje Statut lub Regulamin.
m) Zasady dobrego wychowania obowiązują nie tylko wobec Gildii, ale i całej społeczności DDO.
n) Oficer nie musi przyznawać upomnienia wobec niegroźnych (wg. niego), pojedynczych występków.
o) Rada Oficerska i Lider mogą cofnąć upomnienie, jeśli uznają, że dany oficer przesadził.
p) Pod nieobecność Lidera to oficerowie odpowiadają za porządek (lub jego brak) panujący w Gildii.
q) Zabronione jest używanie wulgaryzmow na Czacie gildyjnym. Każdemu może się zdarzyć, jest jednak różnica między chamstwem, a pojedynczym stwierdzeniem "pieprzona klawiatura!". To drugie nie musi oznaczać Upomnienia.

Kodeks Karny:
"Sprawiedliwość bywa powolna, ale dosięgnie każdego." - bezimienny Inkwizytor, Silver Flame. (albo Anioł :D ~Sarr)

a) Kadra (w rozumieniu - suma Oficerów) posiada możliwość przyznawania upomnień wobec Gildiowiczów.
b) Gildiowicz, który otrzymał więcej niż 3 upomnienia w ciągu 7 dni ma status Banity - Banita może być wydalony z Gildii przez dowolnego Oficera.
c) Oficer nie ma obowiązku usuwania z Gildii Banitów, jeżeli jednak widzi taką potrzebę, ma takie prawo.
d) Nadużywanie uprawnień oficerskich może oznaczać utratę tytułu. Stąd ważna u Oficera cierpliwość - usuwanie z Gildii to ostateczność, każdemu można dać dzień na poprawę.
e) Postępowanie niezgodne ze Statutem "Gildii DDO Polska" może oznaczać utratę tytułu oficera. Ocenia to Lider, biorąc pod uwagę zdanie Kadry Oficerskiej, jeżeli takowe wystąpi.
f) Utrata tytułu Oficera może mieć charakter upomnienia (1 dzień na przemyślenie swoich działań), lub trwały (bez terminu).
g) Mimo 1-dniowego upomnienia Oficera, Lider ma prawo zmienić swoją decyzję na trwałą nawet bez konsultacji.
h) W razie jawnej agresji wobec dowolnego Gildiowicza, w tym Oficera i Lidera, Oficer ma prawo usunąć agresora bez przyznawania Upomnień. Ta decyzja zostanie jednak zweryfikowana przez Kadrę Oficerską oraz Lidera.

III. Postanowienia Dodatkowe

1. EVENTY (Aktywność Niezależna)
"Do nas, panowie i damy! Czary tu, potwory, walki olbrzymów i inne świata dziwy! Sypnijcie nam tylko co łaska, cobyśmy mieli na nowe cuda! Ee, znaczy się dla was, kochani!" - Fircyk z House Phiarlan, zniknął przed rokiem.

a) Eventy mogą być organizowane przez każdego gracza.
b) Nie ma wymagań wobec wielkości Eventu. Może być nawet jednoosobowy. Ważne że potrafisz coś zrobić, zamiast czekać aż ktoś coś zrobi za Ciebie!
c) Informacje o organizowanym Evencie warto podać do publicznej wiadomości - na forum Eventy i Raidy <link>. Warto również pisać o nim na Shoutboxie i umieścić w kalendarzu, w Portalu.
d) Aby zorganizować Event, wystarczy go opisać w nowym temacie. Co jest konieczne:
- organizator lub organizatorzy
- cel i forma Eventu
- wymagania względem uczestników
- czas i miejsce akcji
e) Każdy ma prawo informować o swoich Eventach w Portalu, poprzez Kalendarz Wydarzeń <LINK do informacji, jak to zrobić>, oraz dowolny napisany przez siebie artykuł (np. news): <LINK do miejsca, gdzie piszemy arty>.
f) Zawsze lubimy czytać relacje z eventów, szczególnie kiedy okraszone są screenami lub wideo. Zachęcamy!
g) Warto poinformować o swojej aktywności Lidera "Gildii DDO Polska". W miarę swoich możliwości (czasowych) chętnie pomoże Ci taką imprezę nagłośnić w Portalu. W najgorszym wypadku po prostu będziesz mógł zrobić to sam, wcale nie gorzej.}


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 E-mail  
 
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Ostateczny projekt Kodeksu Gildii DDOpl - zapraszam!
PostWysłany: 28 Cze 2010, 21:29  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 23:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
To ja dodam od razu relację bo zapomnę za chwile a gadaliśmy o tym na mini czacie.
Zamiast jakiegoś podpisywania kodeksu i regulaminu lepiej przyjąć, że w momencie przyjęcia do gry zgadzasz się na jego przestrzeganie. Jak to powiedział Anioł: Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania :D. Można ewentualnie zmienić zapis na 7 dni na przeczytanie go (w tym czasie można traktować delikwenta ulgowo chociaż nie wiem czy to dobre rozwiązanie)
Oraz jeszcze gadaliśmy o upomnieniach. Chyba wniosek był taki, że powinny być one bezterminowe a o ewentualnym zdjęciu upomnienia decydowali by oficerowie lub Lider, kiedy zaobserwowano by poprawę osoby upomnianej.

Mnie natomiast ciekawi zapis Kodeksu Karnego (lol - jak to brzmi :P ) pierwszy - tzn. nie rozumiem go :D
Pozdrawiam
Góra
 E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: Ostateczny projekt Kodeksu Gildii DDOpl - zapraszam!
PostWysłany: 28 Cze 2010, 21:55  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 18:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Asgarna napisał(a):
To ja dodam od razu relację bo zapomnę za chwile a gadaliśmy o tym na mini czacie.
Zamiast jakiegoś podpisywania kodeksu i regulaminu lepiej przyjąć, że w momencie przyjęcia do gry zgadzasz się na jego przestrzeganie. Jak to powiedział Anioł: Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania :D. Można ewentualnie zmienić zapis na 7 dni na przeczytanie go (w tym czasie można traktować delikwenta ulgowo chociaż nie wiem czy to dobre rozwiązanie)
Oraz jeszcze gadaliśmy o upomnieniach. Chyba wniosek był taki, że powinny być one bezterminowe a o ewentualnym zdjęciu upomnienia decydowali by oficerowie lub Lider, kiedy zaobserwowano by poprawę osoby upomnianej.

Mnie natomiast ciekawi zapis Kodeksu Karnego (lol - jak to brzmi :P ) pierwszy - tzn. nie rozumiem go :D
Pozdrawiam

Hehe, zgadza się, zamotałem. W ogóle będę to jeszcze poprawiał celem mniejszej ilości słów, a większej oczywistości.

Na razie poprawiłem to, o czym pisałeś. Czy teraz jest wg. Ciebie ok?
Cytuj:
a) Kadra (w rozumieniu - suma Oficerów) posiada możliwość przyznawania upomnień wobec Gildiowiczów.
b) Gildiowicz, który otrzymał więcej niż 3 upomnienia w ciągu 7 dni ma status Banity - Banita może być wydalony z Gildii przez dowolnego Oficera.
c) Oficer nie ma obowiązku usuwania z Gildii Banitów, jeżeli jednak widzi taką potrzebę, ma takie prawo.
d) Nadużywanie uprawnień oficerskich może oznaczać utratę tytułu. Stąd ważna u Oficera cierpliwość - usuwanie z Gildii to ostateczność, każdemu można dać dzień na poprawę.
e) Postępowanie niezgodne ze Statutem "Gildii DDOpl" może oznaczać utratę tytułu oficera. Ocenia to Lider, biorąc pod uwagę zdanie Kadry Oficerskiej, jeżeli takowe wystąpi.
f) Utrata tytułu Oficera może mieć charakter upomnienia (1 dzień na przemyślenie swoich działań), lub trwały (bez terminu).
g) Mimo 1-dniowego upomnienia Oficera, Lider ma prawo zmienić swoją decyzję na trwałą nawet bez konsultacji.
h) W razie jawnej agresji wobec dowolnego Gildiowicza, w tym Oficera i Lidera, Oficer ma prawo usunąć agresora bez przyznawania Upomnień. Ta decyzja zostanie jednak zweryfikowana przez Kadrę Oficerską oraz Lidera.


Starałem się :D. Co do Upomnień, to po 7 dniach się one generalnie przedawniają. Ale jeżeli Gildiowicz dalej szaleje i dostaje upomnienia, razem zdecydujemy co z nim robimy :).
Te 3 upomnienia to już wilczy bilet, o czym nie zapomnimy - będziemy mieć czarną listę na Tajnym Forum Oficerskim, więc widać będzie wyraźnie, kto jest już na wylocie, a kto się poprawił :pale:.


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 E-mail  
 
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Obowiązujacy Kodeks Gildii DDOpl
PostWysłany: 29 Cze 2010, 02:37  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 23:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Te 7 dni to troszkę mało. Ale zobaczymy czy wogole ten punkt znajdzie zastosowanie (aby jak najmniej). Teraz już o wiele bardziej czytelnie to wygląda. Pozdrawiam i dobranoc
Góra
 E-mail  
 
Wernon
Offline
 Temat postu: Re: Obowiązujacy Kodeks Gildii DDOpl
PostWysłany: 29 Cze 2010, 10:00  
Awatar użytkownika

Zbłąkany Wędrowiec

Zbłąkany Wędrowiec

Rejestracja: 29 Cze 2010, 09:30
Posty: 2
Favor: Neutralny
Miejscowość: Lodz

Serwer: Hardcore
Postacie: Wernon
Opis: Mieso Armatnie Gildii DDOpl
Płeć: Facet
Zgadzam sie i akceptuje :] aktywnosc w spolecznosci najwazniejsza podkreslam


========================
Wernon / Br00K / PuMper / Zorg


==============================
Wernon / Van den Br00K / Zorg /PuMper
Góra
 E-mail  
 
Kazgah
Offline
 Temat postu: Re: Obowiązujacy Kodeks Gildii DDOpl
PostWysłany: 29 Cze 2010, 17:13  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 14 Maj 2010, 15:17
Posty: 65
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Dawno nie widziałem tak szczegółowego rozpisanego regulaminu. Bardzo ciekawie.
Zgadzam się i podpisuję obiema dłoniami i stopami(a co mogę heh)


“Hell begins on the day when God grants us a clear vision of all that we might have achieved,
of all the gifts which we have wasted, of all that we might have done which we did not do”
Góra
 E-mail  
 
Corelion
Offline
 Temat postu: Re: Obowiązujacy Kodeks Gildii DDOpl
PostWysłany: 29 Cze 2010, 19:05  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 17 Wrz 2009, 15:31
Posty: 89
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Starogard Gdański

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Regulamin wydaje mi się że jest dobry i raczej luk w nim nie ma, a zresztą zobaczy się w praniu :D.
Podpisuje się i zgadzam na niego.


Image
Góra
 E-mail  
 
Tofikus
Offline
 Temat postu: Re: Obowiązujacy Kodeks Gildii DDOpl
PostWysłany: 29 Cze 2010, 19:15  
Awatar użytkownika

Zbłąkany Wędrowiec

Zbłąkany Wędrowiec

Rejestracja: 09 Lis 2009, 16:19
Posty: 4
Favor: Neutralny
Witam
Ja słobo ogarniem wszelakie fora nigdy raczej sie nie udzielam jak cos zle zrobilem( napisalem) prosze sie nie gniewac:)

Kodeks oczywiście akceptuje.
Postacie na Canith
Maximize(TR) - Ranger lvl 11(12)
Darkcast- Bard lvl 15

Adv packi prawie wszystkie wyfarmione :) :

katakumby
necro1
devil asult
sands of menechaturum
VON
VOT
RR
Dreaming Drak

Pozdrawiam
Góra
 E-mail  
 
nie_powiem_kto
Offline
 Temat postu: Re: Obowiązujacy Kodeks Gildii DDOpl
PostWysłany: 29 Cze 2010, 20:56  
Awatar użytkownika

Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 31 Paź 2009, 16:10
Posty: 19
Favor: Neutralny
Miejscowość: Krk

Serwer: Hardcore
Postacie: Agresor, Agresywny, Flammable, Letti & Valentin
Opis: Oficer DDOpl
Super, że gildia ma kodeks.
Szkoda, ze pomiata się moją postacią:
"Oficer ma prawo usunąć agresora bez przyznawania Upomnień."


Image Image
Cannith: - Agresor: Monk 20 - Flammable: Sorcerer 20 - Letti: Favored Soul 8 i inni...
Góra
 E-mail  
 
Hexer
Offline
 Temat postu: Re: Obowiązujacy Kodeks Gildii DDOpl
PostWysłany: 29 Cze 2010, 21:14  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 19 Sie 2009, 18:30
Posty: 457
Favor: Pomocny

Serwer: Hardcore
Postacie: .
Franek Kimono
Hexer
Tryb
Chivay Zoltan
Jaskier Pankratz
Czarus
Płeć: Facet
nie_powiem_kto napisał(a):
Szkoda, ze pomiata się moją postacią:
"Oficer ma prawo usunąć agresora bez przyznawania Upomnień."


:brawa: :lol: :lol2: :noo: :sarkazm: :sarkazm2: :dobrze: :D :) :-)


Image
Góra
 E-mail  
 
 [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|