Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 14:38


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Szaman
Offline
 Temat postu: "Can't find the local data file 'EN-GB'. [202]"
PostWysłany: 16 Lip 2011, 12:42  
Zbłąkany Wędrowiec

Zbłąkany Wędrowiec

Rejestracja: 16 Lip 2011, 08:33
Posty: 2
Favor: Neutralny
Witam,

Postanowiłem wrócić do DDO po dłuższej przerwie i od razu wpadłem na problemy. Pierwszy poszedł do supportu (bo nie przeniesiono mi konta z Codemasters do Turbine, mimo że taką opcję zaznaczyłem kiedy ogłaszano akcję w zeszłym roku) i mimo upływu paru dni zero odpowiedzi. Założyłem więc drugie konto (free, w przeciwieństwie do "starego", które planuje opłacać), aby sobie przypomnieć sterowanie i sprawdzić czy gra działa jak trzeba. Nie działa.
Najpierw pojawiły się klopoty z EULA (gra nie mogła odnaleźć pliku z nia - udało mi się to rozwiązać), później pojawił się problem z zalogowaniem się. Przy ustawieniu języka na angielski gra wywala się po wybraniu serwera z komunikatem "Can't find the local data file 'EN-GB'. [202]". Baza wiedzy supportu podaje, że przyczyna jest brak zainstalowanego "packa" dla języka angielskiego [GB], co jest bzdurą, ponieważ zarówno moja winda (XP SP3) twierdzi, że odpowiednie pliki są już zainstalowane, jak i nie ma problemu z wyborem tej wersji angielskiego z ustawień językowych. Żeby było jeszcze ciekawiej, grając po niemiecku, czy francusku nie ma żadnego problemu (np. francuskiego ani razu na tym komputerze nie potrzebowałem i nie używałem, niemieckiego stosunkowo rzadko). Co prawda cały problem opisałem i posłałem do supportu, ale widząc szybkość ich działania w poprzedniej sprawie nie mam nadziei na pomoc (na forum też nie jestem w stanie, mimo posiadania tam konta, nic napisać - nawet w działe dla darmowych graczy).
Czy ktokolwiek ma pojęcie jak ten problem rozwiązać/obejść?
Góra
 Profil E-mail  
 
Sarr
Offline
 Temat postu: Re: "Can't find the local data file 'EN-GB'. [202]"
PostWysłany: 16 Lip 2011, 13:14  
Awatar użytkownika

Administrator

Administrator

Rejestracja: 08 Sie 2009, 17:11
Posty: 467
Miejscowość: Warszawa

Serwer: Hardcore
Postacie: Sarrivin (wiz)
I inne
Opis: Założyciel Gildii DDO Polska
Płeć: Facet
Witamy na forum! :)

Mam wrażenie, że gra ściągnęła Ci się niepoprawnie. Albo brakuje jakichś plików, albo są one uszkodzone, stąd takie komunikaty.
Podaj jeszcze jakiego Windowsa używasz, jakiego antyvira i firewalla, będziemy mieć więcej informacji.

Pozdrawiam,
Sarr


Lider i założyciel Portalu, forum, polskiej społeczności DDO oraz Gildii DDO Polska.
Zapraszamy do dołączania!


Rok 2020: Rekrutacja otwarta.

Nasz Discord: https://discord.gg/VNTFeHQ
DDO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/dungeons.dragons.online.polska
Grupa dyskusyjna: https://www.facebook.com/groups/dungeon ... ine.polska
Góra
 Profil E-mail  
 
Szaman
Offline
 Temat postu: Re: "Can't find the local data file 'EN-GB'. [202]"
PostWysłany: 16 Lip 2011, 13:37  
Zbłąkany Wędrowiec

Zbłąkany Wędrowiec

Rejestracja: 16 Lip 2011, 08:33
Posty: 2
Favor: Neutralny
Sarr - Win XP SP3, grę ściągałem w (w wersji hi-res) ok. 4 czy 5 razy, tyleż razy reinstalowałem. O ile problem z plikiem EULA był chwilowy (tylko przy pierwszej instalacji, naprawiłem to kopiując odpowiednie pliki z innego katalogu tam, gdzie gra go szukała), o tyle problem z [202] pojawia się ciągle. I za każdym razem tylko i wyłącznie przy wersji angielskiej (jako że posługuję się niemieckim sprawdziłem tą wersję - zrobiłem postać, przeszedłem początkowego questa, wszystko działa).
Antywir to NOD32 (zrobiony dla katalogu z DDO wyjątek w module AMON, czyli rezydentnej ochrony), firewalla nie używam. Z innych jest jeszcze Ad Aware 9.0.7.
http://d12.parature.com/ics/support/KBA ... ionID=3402 - to opis problemu w bazie wiedzy Turbine, ale jego lektura niewiele przynosi (link do strony microsoft prowadzi do opisu Windows 7, a nie XP, poza tym jak pisałem: MAM zainstalowy odpowiedni language pack dla english-great britain, a o to w zasadzie rozbija się całe uruchomienie).
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|