Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 04:42


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Theoderic
Offline
 Temat postu: Re: Wspólne raidy - co, gdzie i kiedy?
PostWysłany: 06 Paź 2010, 01:59  
Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 06 Cze 2010, 13:04
Posty: 26
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Opis: Lider Gildii DDOpl
Płeć: Facet
Formula ustawionych kalendarzowo raidow sie nie sprawdza, gdyz nie jest odpowiednia do rodzaju gildii, jaka jest ddopl. Nie jest to sztywna, nastawiona na jak najwyzsze poziomy organizacja, a bardziej luzne zbiorowisko ludzi chcacych pograc w cos razem, bez jednak koniecznosci dzialania nakazanego odgornie przez oficerow. Celem tej gildii bylo propagowanie ddo, uczenie nowoprzybylych, bez narzucania stylu gry, bez wiekszych wymagan. Teraz nastepuje ponownie (nie pierwszy raz) okres, gdy bardziej zaawansowni gracze zaczeli oczekiwac czegos wiecej, chca by gildia rosla w sile, w poziom. Odczuwaja zniecierpliwienie, irytacje, bo niektorzy "niewdziecznicy" nie poczuwaja sie do odwzajemnienia wysilku i czasu wlozonego w ich doskonalenie. Ale do nas przylaczaje sie gracze, dla ktorych gildia jest tylko swego rodzaju placem, na ktorym mozna z kims porozmawiac, cos tam sie dowiedziec, sprawdzic sama gre. Nie traktuja samej instytucji gildii jako tworu nadrzednego, bo i nie musza. Przychodza, odchodza, ja nie pamietam z gry 9/10 nickow, ktore usuwam przy czyszczeniu.
Coz, albo zmienimy zasady dzialania na skoncentrowane bardziej na samej gildii, jej sile i postaciach ja tworzacych (a to juz lezy w gestii tylko i wylacznia Sarra), albo przyjmiemy do wiadomosci, ze jednak obecna konstrukcja troche koliduje z probami wprowadzenia elementow z tej bardziej zaawansowanej wersji.
Mowiac prosciej, oczekiwanie, ze dzien w dzien ludzie beda sie stawiac karnie do kolejnych raidow jest moim zdaniem nadmiernie optymistyczne, by nie powiedziec zludne. I nie pisze tego by krytykowac sam zamysl wspolnych raidow czy questow ale nie mozna oczekiwac, ze to zawsze wypali. Traktowalbym to bardziej jako sygnal dla chetnych niz wezwanie do stawienia sie. Jesli nie ma dwunastu odpowiednich (tu sie klania tez kwestia zbilansowanego party) postaci gotowych w danym momencie isc na raid. to przeciez moze isc mniej. Robienie party czystogildyjnego ma sens chyba tylko prestizowy. Nie kazdy bedzie chetny do poswiecenia powiedzmy godziny na cos takiego, bo moze akurat ma zamiar zwyczajnie posiedziec, porozmawiac, pograc z kims innym, robic cos innego. I nie mozna zmuszac w zaden sposob graczy do wywiazywania sie z jakichs zobowiazan, bo ich nie maja.
Moze troche nie na temat ta wypowiedz, ale zawsze jakis glos w dyskusji, na czacie gildyjnym by sie nie zmiescil :). I jeszcze raz podkreslam, nie krytykuje koncepcji tylko reakcje na bledne moim zdaniem oczekiwania. Nox odwala naprawde kawal dobrej roboty w naszej gildii i nalezy mu sie chwala. Rzeklem.
Góra
 Profil E-mail  
 
Nox
Offline
 Temat postu: Re: Wspólne raidy - co, gdzie i kiedy?
PostWysłany: 06 Paź 2010, 16:07  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 05 Gru 2009, 20:09
Posty: 147
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo

Serwer: Hardcore
Postacie: Gitsby - rogue
Brillin - ranger
Płeć: Facet
Na początek dziękuje za zabranie głosu :)

W tym co piszesz jest wiele racji i rzeczywiście nasza gildia tak działa, ja sam nigdy nikogo nie zmuszałem do udziału w raidach co najwyżej prosiłem o pójście ;) Tak działa nasza gildia i tak jest nawet zapisane w kodeksie. Zresztą uważam że zmiana tego będzie zła.
Nie wymagam także czysto gildijnego raidu bo to awykonalne u nas - wiem z praktyki, jednak osobiście wolę iść pograć z wami niż z ludźmi z zagranicy, jakoś tak przyjemniej mi się gra. Cóż może rzeczywiście czasami za dużo wymagam i mam za duże oczekiwania względem innych. A sam często jestem w grze żeby tylko pogadać z wami :-D

P.S. dziękuje za pochwałę, mam nadzieje że źle na mnie nie wpłynie


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
MindReaver
Offline
 Temat postu: Re: Wspólne raidy - co, gdzie i kiedy?
PostWysłany: 06 Paź 2010, 17:24  
Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 21 Lut 2010, 19:43
Posty: 180
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Wejherowo/Łódź

Serwer: Hardcore
Postacie: Shevarra(Bard Spellsinger)
Lighthope(Fighter tank)
Ilune(Favored Soul heal)
Płeć: Facet
Pomysł po 3 raidy jednego dnia jest dobry moim zdaniem. Jak nie będą chcieli wszystkich trzech danego dnia to się po prostu któryś nie odbędzie i tyle. Myślę, że lepiej jest mieć takie 3 raidy jednego dnia niż rozłożone to na parę dni ponieważ CODZIENNE raidowanie jest po czasie męczące po prostu i się nie chce (nawet jeśliby to były różne raidy to i tak...). Dlatego myślę można by zapełnić jakieś 2-3 dni na raidy gildyjne, gdzie byłoby po kilka raidów i w grze po prostu na bieżąco ustalać czy robimy wszystkie na dany dzień czy któryś nam się nie chce.
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|