Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 16 Kwi 2024, 22:38


Napisz nowy wątek Ten wątek został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Kazgah
Offline
 Temat postu: Dylemat między dwiema opcjami
PostWysłany: 20 Wrz 2010, 17:19  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 14 Maj 2010, 14:17
Posty: 65
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Zapytanie mam do was. Czy warto kupować laptopa czy tego nom mini notebooka?
Jeśli chodzi o to drugie, czy wogle dałoby się grać(ddo) na małym ekranie.


“Hell begins on the day when God grants us a clear vision of all that we might have achieved,
of all the gifts which we have wasted, of all that we might have done which we did not do”


Ostatnio edytowany przez Kazgah, 20 Wrz 2010, 18:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil E-mail  
 
medivh131
Offline
 Temat postu: Re: Dylemat między dwoma opcjami
PostWysłany: 20 Wrz 2010, 17:45  
Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 09 Sie 2010, 07:24
Posty: 15
Favor: Neutralny

Serwer: Hardcore
Postacie: Vateras Sunflame-Paladyn
Płeć: Facet
primo wydaje mi się że poprawniej gramatycznie byłoby "dwiema opcjami"

Co do pytania to zależy jakiego netbooka masz na myśli?10'?Mysle że trochę mało ale już mniej więcej 12' wg mnie by dało rade...Z tym że to raczej problem troche bardziej skomplikowany bo nie wiem czy np. masz dobry wzrok czy jakieś problemy, no i każdemu pasuje cos innego...ja zamierzam w przyszłym roku zainwestować w coś między 12 a 14cali na czym ddo by chodziło.

No i pamietaj żeby w razie czego kupić netbooka z jakś kartą AMD(ATI) lub nvidi(np. ION 2 już by powinien sobie poradzić np.Asus 1215n)-odradzam Intela!!
Góra
 Profil E-mail  
 
Gardianos
Offline
 Temat postu: Re: Dylemat między dwiema opcjami
PostWysłany: 20 Wrz 2010, 18:37  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 26 Paź 2009, 17:40
Posty: 199
Favor: Pomocny
Miejscowość: Coventry (UK) / Jasło (PL)

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Tak, tylko 12" z kartą niezintegrowaną to wydatek już powyżej 1600 zł (ten co wymieniłeś kosztuję 1700+), a za taką kwotę to już bym poszukał laptopa pełnowymiarowego (nawet jeśli by trzeba było dopłacić do tych powiedzmy 2k), którego wydajność będzie dużo większa niż tych maleństw. Netbooki nie są do grania, bez przesady :P


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
medivh131
Offline
 Temat postu: Re: Dylemat między dwiema opcjami
PostWysłany: 20 Wrz 2010, 19:34  
Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 09 Sie 2010, 07:24
Posty: 15
Favor: Neutralny

Serwer: Hardcore
Postacie: Vateras Sunflame-Paladyn
Płeć: Facet
up zależy co kto woli...jesli zalezy mu na mobilności to czemu nie?Poza tym nie wiem ile kasy chce wydać, a za ok 2.7k mozna kupić 12 czy tam 13' acera z core i3 i hd5650 więc nie ejst tak źle
Góra
 Profil E-mail  
 
Gardianos
Offline
 Temat postu: Re: Dylemat między dwiema opcjami
PostWysłany: 20 Wrz 2010, 19:53  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 26 Paź 2009, 17:40
Posty: 199
Favor: Pomocny
Miejscowość: Coventry (UK) / Jasło (PL)

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Głównymi założeniami przy tworzeniu netbooków były: mały i TANIE urządzenie służąc do przeglądania internetu i podstawowych funkcji biurowych jako alternatywa dla normalnych laptopów. Powiedz mi gdzie tu jest sens kupowania tego czegoś co nadmieniłeś za 2,7k, skoro to jest już niewiele mniejsze (2-3" to już nie jest różnica) od normalnego laptopa (który znając życie będzie tańszy od tego czegoś, podatek od małości wszak zobowiązuje), który będzie się o wiele lepiej sprawował niż to coś. Nie zapominajcie, im większy ekran tym większy komfort pracy (wyższa rozdzielczość -> większa przestrzeń robocza), to się tyczy także gier (DDO jest tego dobrym przykładem, im większy obszar widzimy tym lepiej). W skrócie: grze w DDO na netbooku mówię NIE :P


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Owczy
Offline
 Temat postu: Re: Dylemat między dwiema opcjami
PostWysłany: 21 Wrz 2010, 09:40  
Awatar użytkownika

Zaprawiony w Bojach

Zaprawiony w Bojach

Rejestracja: 02 Mar 2010, 10:41
Posty: 83
Favor: Dostrzeżony
Miejscowość: Gliwice

Serwer: Hardcore
Postacie: Koniasz - Fighter 19 - człowiek
Parma - Fvs 20 - Elf
Anchel - Bard/rouge 8/2 - Drow
Płeć: Facet
Szczerze nie polecam netbooka do grania. Mała wydajność, przyjemność oraz ergonomia. Jak bardzo chcesz notebooka do grania, to za 2000 można całkiem fajnego kupić. Ja dałem za notebooka 1600 (fakt w promocji), a większość nowych gier śmiga bez problemu. Ważne żeby miał niezintegrowaną kartę graficzną (jak już kolega med wspomniał) trochę ramu i dwurdzeniowy procesor i będzie good :)
Natomiast w ogóle granie na notebooku mnie jakoś męczy. Wole swój wysłużony piecyk :D


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Asgarna
Offline
 Temat postu: Re: Dylemat między dwiema opcjami
PostWysłany: 21 Wrz 2010, 10:35  
Awatar użytkownika

Strateg Pola Bitwy

Strateg Pola Bitwy

Rejestracja: 15 Mar 2010, 22:11
Posty: 158
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Postacie: Denister - Art + Zwierzak
Płeć: Facet
Kazgah napisał(a):
Zapytanie mam do was. Czy warto kupować laptopa czy tego nom mini notebooka?
Jeśli chodzi o to drugie, czy wogle dałoby się grać(ddo) na małym ekranie.


Jak chcesz kompa do grania to odradzam netbooka. Wada wzroku gwarantowana. Sam mam takie małe coś i tylko używam do dłuższych podróży (i aby sobie np. pograć w Master of Orion 2)
Dla takich gier, gdzie wymagana jest dosyć szybka reakcja i spostrzegawczość to tylko duże ekrany.

Natomiast jak kupujesz po prostu laptopka i pytasz się czy da się grać w DDO a takim małym to pewnie, że się da :) Tylko co to za przyjemność z gry? :) (pozatym jak powiedzieli wcześniej - nie zintegrowana karta grafiki, bo w ogóle nie odpalisz gry)
Góra
 Profil E-mail  
 
medivh131
Offline
 Temat postu: Re: Dylemat między dwiema opcjami
PostWysłany: 21 Wrz 2010, 16:16  
Zawadiaka

Zawadiaka

Rejestracja: 09 Sie 2010, 07:24
Posty: 15
Favor: Neutralny

Serwer: Hardcore
Postacie: Vateras Sunflame-Paladyn
Płeć: Facet
jest tylko 1 ale:notebooki 15.6' ważą od ok 2.5 do 3 czy ponad 3 Kg, natomiast można znaleźć 14' notebooki ważące ok 2Kg, przy 13 mozna zejść do 15.Kg-wszystko zależy od modelu, a więc i kasy...jesli chodzi o rozmiar to różnica między 14 a 15.6 nie bedzie wielka a zawsze to nawet 0.5Kg mniej na kolanach.Oczywiści jeśli laptop ma służyć za komp domowy i będzie rzadko przenoszony to nie ma to wielkiego znaczenia, ale jeśli zależy koledze na mobilności to raczej będzie to miało znaczenie-nie znam konkretnego zastosowania więc nie wiem...
jeśli np. komputer jest potrzebny na studia-będzie zabierany na uczelnie to mozna zainwestować w cos małego, a w domu na czas gry podłączać go do starego monitora który może być nawet ponad 20' co da znacznie większy komfort i powierzchnię roboczą niz 15.6'
Góra
 Profil E-mail  
 
Pijany
Offline
 Temat postu: Re: Dylemat między dwiema opcjami
PostWysłany: 22 Wrz 2010, 08:00  
Zbłąkany Wędrowiec

Zbłąkany Wędrowiec

Rejestracja: 24 Sie 2010, 10:26
Posty: 1
Favor: Neutralny

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Ja bym wybrał laptopa
Góra
 Profil E-mail  
 
Kazgah
Offline
 Temat postu: Re: Dylemat między dwiema opcjami
PostWysłany: 22 Wrz 2010, 23:39  
Awatar użytkownika

Miejscowy Bohater

Miejscowy Bohater

Rejestracja: 14 Maj 2010, 14:17
Posty: 65
Favor: Dostrzeżony

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Dziękuje za porady ^^, skorzystam z nich.


“Hell begins on the day when God grants us a clear vision of all that we might have achieved,
of all the gifts which we have wasted, of all that we might have done which we did not do”
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Ten wątek został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|