Forum D&D Online - Najlepsze MMORPG Free to Play!


forum.DDOpl.com
Obecny czas: 26 Kwi 2024, 00:07


Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 455 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 46  Następna
Autor Wiadomość
Ravenger
Offline
 Temat postu: Re: Pytania początkującego
PostWysłany: 04 Sty 2011, 20:47  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 17 Lis 2009, 15:56
Posty: 359
Favor: Respektowany

Serwer: Thelanis
Opis: Forumowa wyszukiwarka
Płeć: Facet
1. Favor zdobywasz za wykonywane questy. Jeśli za quest na normal/hard/elite dostajesz np. 6/10/18 favor to jeśli zrobisz go najpierw na normal a później na elite to dostaniesz najpierw 6 favor a potem 12 (czyli łącznie 18, tyle samo dostaniesz jeśli zrobisz quest tylko jeden raz na elite).
2. Nie, punkty TP są przypisane do konta i nie ma możliwości ich przeniesienia. Ale możesz mieć jedno konto i grać na różnych serwerach by zdobyć więcej favor (favor za każdy serwer jest liczony osobno ale punkty TP są w jednej puli)
3. Tak, poza tym dostajesz dodatkowe TP za pewne ilości favor zdobyte po raz pierwszy na danym serwerze - szczegółowe info w tym temacie viewtopic.php?f=8&t=128

Jaka główna strona? Masz na myśli portal DDOpl? Tak się składa że każdy chętny może napisać artykuł do portalu, jeśli chcesz by było ich więcej łap za pióro/długopis/klawiaturę ;)


Image
"Koboldy były dla niego jak cukierki - nigdy nie mógł przestać na jednym..."
Góra
 Profil E-mail  
 
Guest
 Temat postu: Re: Pytania początkującego
PostWysłany: 05 Sty 2011, 19:28  
Awatar użytkownika

jeszcze 2 główne pytania do favor?

bo się pomyliłeś w liczbach i nie zrozumiałem :/

normal 6 / hard 12 / elite 18
ok
1.1. ale jak zrobię 10x normal tego samego questa to będę miał 60 favor?
1.2. czy jak zrobię 10x 1lvl normal tego samego questa kiedy jestem na 2lvl tez będę miał 60favor?
1.3. czy może max to 18favor za jednego tego samego questa i nie opłaca się go powtarzać?

2 a drugie pytanie to gdzie widać ten favor?

3. mam zwoje lecz nie mogę przepisać ich do księgi pisze mi ze brakuje mi jakiegoś komponentu niestety nie wiem jakiego :( ?

i przy okazji czy będę mógł edytować już napisany artykuł?

dzięki za odpowiedz
Góra
  
 
Ravenger
Offline
 Temat postu: Re: Pytania początkującego
PostWysłany: 05 Sty 2011, 20:38  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 17 Lis 2009, 15:56
Posty: 359
Favor: Respektowany

Serwer: Thelanis
Opis: Forumowa wyszukiwarka
Płeć: Facet
Nie pomyliłem się ;)
Generalnie zasada jest taka że jeśli za quest na normal jest x favor to za hard jest 2x a za elite 3x (czyli np. 6/12/18) ale specjalnie napisałem 6/10/18 tak żeby suma z normal i hard nie była równa wartości za elite, myślałem że ułatwi Ci to zrozumienie.
Za powtarzanie questów na tym samym poziomie trudności nie dostajemy dodatkowego favor. Prawidłowa odpowiedź to 1.3. - każdy quest ma swój maksymalny poziom favor, otrzymujemy go tylko za zrobienie questa na elite (jeśli zrobimy go tylko na normal lub hard to dostaniemy mniej czyli zamiast maksymalnych 18 za elite dostaniemy 6 za normal lub 12 za hard).
Jeśli zrobiłeś już questa na normal to dostałeś za niego 6 favor. Gdy zrobisz go na hard dostaniesz kolejne 6 (zatem łącznie za ten quest 12) a gdy po tym zrobisz go na elite dostaniesz kolejne 6 (łącznie 18). Równie dobrze możesz zrobić ten quest tylko jeden raz na elite i od razu dostaniesz 18 (lub od razu na hard i dostaniesz 12).

Favor widać w grze w zakładce "adventure compendium" (klikasz na ikonkę książki w lewym górnym rogu lub naciskasz P na klawiaturze). Masz tam trzy zakładki, interesują Cię pierwsza i trzecia. W pierwszej jest lista wszystkich questów w grze (nazwa, lvl, patron - czyli dla kogo zdobywamy favor, progress - na jakim poziomie go zrobiliśmy, favor - ile punktów dostaliśmy). Jeśli nazwa quest jest szara to znaczy że jeszcze go nie zaczęliśmy.
W trzeciej zakładce masz rozpisany favor według patronów oraz favor ogólny (czyli łączna suma zdobytego favor u wszystkich patronów). Aby zobaczyć liczby najedź kursorem na żółty pasek wybranego patrona lub ogólny. Za odpowiednią ilość favor możesz odblokować różne rzeczy ale o tym w temacie do którego ostatnio podałem Ci linka. Mam nadzieję że teraz wszystko jest zrozumiałe :)

Image
Image

Co do scrolli - tutaj masz wszystko dokładnie opisane http://ddowiki.com/page/Inscribe

Jeśli chcesz wysłać artykuł - wchodzisz na http://www.ddopl.com/ do góry masz pasek menu, najedź kursorem nad Panel użytkownika, pojawi się rozwijane menu, tam masz opcję Wyślij artykuł. Możesz także założyć nowy temat na forum i tam napisać co chcesz, jeśli będzie to wystarczająco dobre/przydatne to Sarr to podepnie lub wrzuci do portalu.


Image
"Koboldy były dla niego jak cukierki - nigdy nie mógł przestać na jednym..."
Góra
 Profil E-mail  
 
Guest
 Temat postu: Re: Pytania początkującego
PostWysłany: 06 Sty 2011, 00:08  
Awatar użytkownika

z tego co napisałeś wynika że
mogę na jednym charakterze zarabiać favor a na drugim korzystać z tb bo za każde 100favor dostaje 25 tb ?
co więcej tyczy się to jeszcze na innych serwerach jeżeli dobrze rozumiem więc mogę z kilku serwerów zarabiać favor, a gdy skończą się mi questy z favor to kasuje konta i mogę na nowo zarabiać czyż nie?

jak dla mnie super bo nie muszę płacić a mam tb :D
lecz wydaje mi się ze jednak tak być nie może bo za wiele by DDO nie zarobiło?
Góra
  
 
Ravenger
Offline
 Temat postu: Re: Pytania początkującego
PostWysłany: 06 Sty 2011, 01:22  
Awatar użytkownika

Wielki Mentor

Wielki Mentor

Rejestracja: 17 Lis 2009, 15:56
Posty: 359
Favor: Respektowany

Serwer: Thelanis
Opis: Forumowa wyszukiwarka
Płeć: Facet
To co kupujesz za favor w większość jest dostępne dla wszystkich postaci z Twojego konta (jak np. adventure packi). Niektóre przedmioty są dostępne tylko dla postaci na której je kupiłeś (np. jeśli kupisz large bag do przechowywania materiałów to będzie ona BtC - bound to character, przypisana do danej postaci i nie będziesz mógł jej w żaden sposób przekazać).
Możesz farmić favor jedną postacią, skasować ją później, zrobić nową i na nowo farmić. Pamiętaj też o bonusach które dostaje się raz na serwer (znowu odsyłam do tematu o favor do którego podałem linka).
DDO mimo to sporo zarabia, raz że farmienie trochę trwa, dwa że po pewnym czasie staje się to nudne, ile można powtarzać te same questy. No i nie każdy mieszka w kraju z tak kiepskimi zarobkami, wysokimi podatkami i niskim kursem waluty w stosunku do dolara :P


Image
"Koboldy były dla niego jak cukierki - nigdy nie mógł przestać na jednym..."
Góra
 Profil E-mail  
 
Guest
 Temat postu: Re: Pytania początkującego
PostWysłany: 06 Sty 2011, 10:56  
Awatar użytkownika

racja :D

ale jestem jednym z nielicznych którzy nigdy nie zapłacili nie dla tego ze nie mam bo w rzeczywistości to mnie stać ale dla tego ze nie chce wykorzystywać tej przewagi, a po drugie bez dokupowania robienie questów trwa dłużej jest trudniejsze itd... dłużej trwa ale jest więcej frajdy nawet jak się często umiera :D

w końcu też nie jestem uzależniony i nie gram codziennie bo to dużo czasu mimo wszystko zajmuje
Góra
  
 
Gardianos
Offline
 Temat postu: Re: Pytania początkującego
PostWysłany: 06 Sty 2011, 19:41  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 26 Paź 2009, 17:40
Posty: 199
Favor: Pomocny
Miejscowość: Coventry (UK) / Jasło (PL)

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
Szczerze, jeżeli Cię stać to nie ma nad czym się rozwodzić i po prostu kupić sobie te TP (nie wiem skąd Ci się wzięło tb :P) - teraz była promocja 6900TP za 49,99$ i wydać to na jakieś advanture packi z raidami. Ja tak zrobiłem pod koniec listopada (identyczna promocja była) i podczas festivultu kupiłem sobie monka, warforged i jakieś 15 adventure packów (wszystko w promocji -50%) i zostało mi jeszcze ponad 2000 TP :P Czy mi to daje przewagę nad innymi? Nie sądzę. Ale mam za to masę nowych questów i masę frajdy z tego powodu.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Guest
 Temat postu: Re: Pytania początkującego
PostWysłany: 21 Sty 2011, 14:54  
Awatar użytkownika

Witam! jestem nowym graczem, całkowicie zielony (no może nie do końca). Wchodzę na stats, i pojawia mi się "6 action points" jakie je rozłożyć? Mam kleryka poziom 2, mogę kupić gdzieś czary? 'enchancemts'(zapewne źle napisałem) co to dokładnie? wybrałem u trenera ~4 opcja, leczenie, buff i 2. inne, to są umiejętności? Oraz planuje zagrać jeszcze magiem (s lub w), gdzie kupuje się dla nich zaklęcia? Oraz jaka rasa dla maga ?

#edit
zaklęcia turn undead, zabija wszystkich nie umarłych, tak? Jednak próbowałem go użyć podczas jednego z zadań to nie mogłem (mane miałem)
Z góry dzięki za odpowiedź!
Góra
  
 
Moniczka.s
Offline
 Temat postu: Re: Pytania początkującego
PostWysłany: 21 Sty 2011, 22:17  
Poszukiwacz Przygód

Poszukiwacz Przygód

Rejestracja: 29 Lip 2010, 08:24
Posty: 28
Favor: Neutralny
Turn unded to jest umiejętność oparta na charyzmie, może zniszczyć nieumarłych, ale częściej tylko ich ogłusza i paraliżuje. Liczba Turn unded, których możesz użyć zależy od charyzmy i o ile się nie mylę odnawia się w kapliczkach.

Action points możeszy wydać u trenera - dostajesz 4 na poziom. Za nie kupujesz właśnie te Enhancements. Najlepiej zapoznać się ze wszystkimi dla klasy i jakoś je sobie rozplanować w planerze postaci. Można też poszukać gotowego wzorca.

Tak, heal i bluff to umiejętności.
Góra
 Profil E-mail  
 
Gardianos
Offline
 Temat postu: Re: Pytania początkującego
PostWysłany: 21 Sty 2011, 22:25  
Awatar użytkownika

Wolny Autor DDOpl

Wolny Autor DDOpl

Rejestracja: 26 Paź 2009, 17:40
Posty: 199
Favor: Pomocny
Miejscowość: Coventry (UK) / Jasło (PL)

Serwer: Hardcore
Płeć: Facet
fauun napisał(a):
Witam! jestem nowym graczem, całkowicie zielony (no może nie do końca). Wchodzę na stats, i pojawia mi się "6 action points" jakie je rozłożyć?

Idziesz do trenera i wybierasz opcję "Spend points on enhancements" czy coś w ten deseń (nie pamiętam dokładnie).

fauun napisał(a):
Mam kleryka poziom 2, mogę kupić gdzieś czary?

Kleryk dostaje wszystkie czary jak tylko osiągnie odpowiedni poziom, nie musi ich kupować.

fauun napisał(a):
'enchancemts'(zapewne źle napisałem) co to dokładnie?

Enhancementy są to takie ulepszenia postaci, dodające np. nowe zdolności lub zwiększające/ulepszające już posiadane. Wydajesz na nie właśnie Action Pointy.

fauun napisał(a):
wybrałem u trenera ~4 opcja, leczenie, buff i 2. inne, to są umiejętności?

Nie mam pojęcia o czym piszesz xD

fauun napisał(a):
Oraz planuje zagrać jeszcze magiem (s lub w), gdzie kupuje się dla nich zaklęcia? Oraz jaka rasa dla maga?

Sorcererem nie kupujesz zaklęć. Masz z góry ustaloną liczbę czarów, które możesz umieć (można je resetować co 3 dni). Wizardem czary kupujesz albo w sklepach (nie w korthos), albo na aukcjach.

fauun napisał(a):
zaklęcia turn undead, zabija wszystkich nie umarłych, tak? Jednak próbowałem go użyć podczas jednego z zadań to nie mogłem (mane miałem)
Z góry dzięki za odpowiedź!

Turn Undead nie jest zaklęciem (nie wymaga many <- spell points w DDO). Zdolności tej możesz użyć określoną liczbę razy "dziennie" (czyli do następnego odpoczynku przy rest shrine) zależną od twojego poziomu, enhancementów, przedmiotów, itp. Turn Undead nie zawsze zabija, zależy to od kilku czynników. Po szczegóły zapraszam na DDO Wiki.


Image
Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy wątek Odpowiedz  [ 455 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 46  Następna

Strudzony wędrowcze!
Widzimy, iż korzystasz z rozwiązania typu AdBlock - my również! Jednakże to miejsce zostało stworzone przez pasjonatów jak Ty, dla Ciebie i jest Ci dostępne zupełnie za free.
Abyśmy mogli ten stan rzeczy utrzymać, prosimy Cię skromnie byś dodał nasze adresy do wyjątków, celem umożliwienia wzajemnego wsparcia.
Reklamy pozostaną estetyczne i nieinwazyjne. Dziękujemy!


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych wątków na tym forum
Nie możesz odpowiadać w wątkach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron

Zmodyfikowano na bazie "WoWMaevahEmpire" autorstwa MAËVAH: (v3.0.7.0) - wowcr.net
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 - 2020 phpBB Group.
Extended by Karma MOD © 2007—2010 m157y
Buttony (nie Google):
TOP50 Gry

Zapraszamy do Polskiej Społeczności Dungeons & Dragons Online!

|